Porady1

Odpowiedni strój to podstawa

Odpowiedni strój uzależniony jest, do jakiej instytucji idziemy. W niektórych sektorach będzie to nadal bluzka z kołnierzykiem oraz garsonka jednakże zawsze pamiętajmy, ze ubranie musi być schludne oraz dobrze dopasowane. Mamy czuć się dobrze w naszym ubiorze. Wskazane są kolory klasyczne jak szary, granatowy czy czarny. Nie ma żadnego dress code, który to kształtuje. Ubierając się pomyślmy jednak, ze idziemy na spotkanie biznesowe i od naszej dobrej prezencji i samopoczucia zależy nasz sukces.

Bądź na czas

Wydaje się to być oczywiste, ale rekruterzy zwracają na to dużą uwagę gdyż chodzi tu głównie o szacunek, jaki okazujemy drugiej stronie.

Uściśnij dłoń pewnie na przywitanie

Nie zdajemy sobie sprawy, jakie to ważne, jednakże to jak uściśniemy dłoń na spotkaniu biznesowym świadczy, jaki mamy charakter. To odruch niewerbalny, ale świadczy o naszej samoświadomości i pewności siebie, zatem uścisk dłoni musi być pewny.

Bądź przygotowana/y z informacji o firmie

To bardzo ważne, aby wiedzieć, po co idziemy do danej firmy, na jakie stanowisko tam aplikujemy i dlaczego właśnie tam chcemy pracować. Warto zapoznać się ze stroną internetową Pracodawcy, znaleźć na niej mocne strony i przytoczyć na spotkaniu. W obecnych czasach Pracodawcy nie chcą aby praca dla pracownika była tylko pracą. Osoba, która pracuje w danym miejscu daje świadectwo tego miejsca, zatem nie może być to przypadkowe miejsce. Często Pracodawca zwraca uwagę czy pasujemy do danej kultury organizacyjnej oraz zespołu, także dobre przygotowanie do pytania – czy wie Pani/Pan coś o naszej firmie jest pierwszym i decydującym pytaniem, które może spowodować, ze przejdziemy dalej.

Odpowiadaj na każde pytanie rzeczowo i konkretnie

W obecnych procesach rekrutacyjnych dominują rozmowy oparte na pytaniach dot. doświadczeń. Rekruter zadający pytanie bardzo często chce wiedzieć i poznać przykład z naszego doświadczenia. Pamiętajmy, ze rekruter zadając pytanie oczekuje odpowiedzi na temat. Każdy z nas nie lubi marnować swojego czasu a szczególnie pilnuje go rekruter, który na spotkania przeznacza cenny czas.

Miej przygotowane pytania do rekrutera